Skalice - Suchohrdly u Miroslavi 1:1 (1:1)

5. 11. 2018

G: V.Šabata (bez asistence) - M.Lukas

Žluté karty: J.Jonák

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Ševčík, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Žitka - R.Křepela, V.Šabata, L.Bartuněk (50.F.Gregor), J.Jonák (88.Z.Šarközi) - M.Křepela (80.J.Virgl), M.Vyžrálek

Sestava hostů - J.Lukas - Marek Lukas, M.Vlach, P.Smejkal, O.Hlavnička - P.Janda, M.Svoboda, L.Konrád, D.Čonka (70.J.Jančí) - T.Strečko, Michal Lukas

V posledním zápase podzimu jsme na našem hřišti přivítali tým Suchohrdel u Miroslavi. Před bouřlivou diváckou kulisou, kterou tvořili zejména fanoušci Hostěradic, které s našim soupeřem bojují o první místo tabulky, se nám podařilo navázat na výkon z minulého zápasu, díky kterému jsme připravili našemu soupeři teprve druhou bodovou ztrátu v sezoně. Jako první v zápase zahrozili hosté, ale náš brankář R.Venhuda se přes hostující útočníky dostal k míči a zneškodnil tak nebezpečný centrovaný míč. Do první vyložené brankové příležitosti jsme se dostali my, když se míč dostal až na zadní tyč k Janu Jonákovi, před kterým sice zívala poloodkrytá branka hostů, ale hostující brankář i přesto vyrazil skákavý pokus našeho hráče na rohový kop. I přes tuto neproměněnou příležitost jsme se ve 20.minutě ujali vedení, a to když se po autovém vhazování odrazil míč k V.Šabatovi, jehož přízemní pokus skončil až v brance hostů. Po inkasované brance zvýšili hosté svou aktivitu a brzy mohli i srovnat, ale Strečko svůj samostatný nájezd zakončil střelou těsně vedle. Hosté hrozili zejména po standartních situacích a střelami zpoza vápna, ale jejich zakončení postrádala přesnost. Když už to vypadalo, že jednobrankové vedení uhájíme až do poločasu, udržel míč v našem pokutovém území proti přesile Janda, od kterého se míč dostal na malé vápno k Lukasovi, který střelou z otočky nedal šanci našemu brankáři. Hosté se nakonec mohli do poločasového hvizdu dostat i do vedení, když míč po hlavičce Mar.Kölbla skončil u hostujícího Čonky, jehož střelu z vyložené pozice zneškodnil R.Venhuda. První půle tak skončila remízou 1:1.

Druhá půle byla ve znamení dobývaní naší branky, ale hostující akce postrádaly kreativitu a větší nápaditost. S přibývajícím časem pak byla na hostech znát i nervozita z průběhu zápasu a i proto se nám po bojovném výkonu podařilo odehrát poločas bez inkasované branky. Nejblíže vstřelené brance byli nakonec hosté v 55.minutě, když se míč odrazil na velké vápno k jednomu z hostů, jehož střela orazítkovala tyč naší branky. My jsme zahrozili v 70.minutě, když střílený pokus R.Křepely dostihl M.Vyžrálek, který však v těžké pozici nezamířil do branky. V poslední desetiminutovce pak vyslali hosté jednu z mála střel do prostoru naší branky, ale R.Venhuda si s přízemní ranou jednoho z hostů dokázal poradit. O výsledku zápasu tak mohl rozhodnout M.Vyžrálek, ale přímý kop našeho hráče těsně minul šibenici hostující branky. Proti jednomu z aspirantů na postup se nám tedy podařilo získat cenný bod za remízu 1:1. Podzimní část jsme tak ukončili se ziskem 16 bodů na 8.místě tabulky a je škoda, že jsme se v průběhu celého podzimu neprezentovali výkony jako v posledních dvou zápasech, neboť v takovém případě bychom určitě uhráli více bodů. Nyní nás čeká zimní pauza, během které snad nebudeme řešit žádné odchody a budeme se tak moci plně soustředit na jarní boje.