Oleksovice - Skalice 2:4 (2:0)

3. 6. 2019

G: P.Valenta, M.Vacek - R.Křepela (Mar.Kölbl), M.Vyžrálek (L.Bartiuněk), L.Venhuda (př.kop), V.Šabata (bez asistence)

Žluté karty: R.Žitka,

Sestava hostů - R.Venhuda - R.Žitka, F.Jelínek, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - R.Křepela, L.Venhuda, V.Šabata, M.Křepela (80.J.Virgl) - Z.Vostřel (65.L.Bartuněk 88.Z.Šarközi), M.Vyžrálek

Sestava domácích - P.Buchta - P.Tapšík, A.Buchta, M.Dočekal, R.Till - T.Holub, M.Hanzel, R.Skřivan, M.Buchta - P.Valenta, M.Vacek

Po minulé zbytečné ztrátě v zápase s Hraběticemi jsme k dalšímu zápasu zajížděli do Oleksovic, kde nás čekal důležitý zápas o celkové umístění v tabulce. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a v úvodních deseti minutách se hrálo pouze na obranné polovině domácích. Jako první z naší strany zahrozil L.Venhuda, ale domácí brankář Buchta vyrazil přízemní trestný kop našeho hráče. Ještě blíže vstřelení branky jsme byli o chvíli později, kdy se míč v pokutovém území dostal k M.Křepelovi, jehož střelu k bližší tyči vyrazil domácí brankář na rohový kop. Ve 14.minutě zastavil šanci domácích v blízkosti našeho pokutového území za cenu faulu R.Žitka a následný přímý kop Valenty se smolně odrazil od naší zdi do protipohybu našeho brankáře, díky čemuž se domácí dostali do vedení. Domácí tato branka nakopla, naopak my jsme se v následujících patnácti minutách trápili. V 18.minutě byl k vidění kuriózní moment, kdy se centrovaný míč z kopaček domácích po dvou odrazech od břevna odrazil před naší branku k domácímu útočníkovi, kterého jsme naštěstí nepustili do zakončení. Ve 22.minutě jsme pustili domácí do brejku, při kterém R.Till poslal míč do běhu Valentovi, který z koncové čáry poslal přízemní přihrávku před naší branku na kopačku Vacka, který dával míč do naší poloodkryté branky. Od 30.minuty jsme opět zvýšili svou aktivitu a vypracovali si brankové příležitosti, ale přímý kop M.Vyžrálka směřující pod břevno vytáhl domácí brankář na rohový kop a hlavička V.Šabaty po autovém vhazování minula domácí branku.  Kromě těchto možností se oba naší útočníci dostali do několika dalších nadějných příležitostí, které však ve finální fázi nevyřešili ideálně, díky čemuž jsme se připravili o ohrožení domácí branky. Jelikož jsme se do konce poločasu snažili vstřelit kontaktní branku, vznikal domácím prostor pro brejkové situace, ale také domácí tyto situace nevyřešili ideálně, a proto se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Také do druhé půli jsme vstoupili aktivně a vypracovali si hned v úvodu tři zakončení, ale průniky R.Křepely a Z.Vostřela skončily střelou mimo branku, stejně jako hlavička M.Vyžrálka. V 55.minutě poslal Mar.Kölbl míč na nabíhajícího R.Křepely, který potáhl míč do pokutového území a střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře domácích. Domácí se po této brance velmi zlobili na hlavního rozhodčího, který neodpískal domácím pomezním rozhodčím avizovaný ofsajd. Krátce po této brance se za záda naší obrany dostal domácí útočník, proti kterému vyběhl až na hranici pokutového území náš brankář, čímž dostal domácího hráče pod tlak a ten v důsledku toho minul naší branku. Poté se hrál deset minut vyrovnaný fotbal bez šancí na obou stranách. V 70.minutě vybídl M.Křepela k samostatnému úniku M.Vyžrálka, který však střelou z levé strany trefil pouze domácího brankáře. Vyrovnání jsme se dočkali v 74.minutě, kdy L.Bartuněk přihrál míč za obranu na rozběhnutého M.Vyžrálka, který střelou pod břevno ukončil své střelecké trápení v posledních zápasech. O dvě minuty později se k přímému kopu z poměrně velké vzdálenosti postavil L.Venhuda, jehož přízemní střela prošla domácímu brankáři mezi rukavicemi a dokutálela se až za brankovou čáru. Ihned po této brance zahrozili domácí, ale střela jejich hráče z hranice šestnáctky mířila nad branku. O chvilku později trefil R.Žitka svým odkopem Mar.Kölbla, od kterého se míč odrazil příhodně do běhu domácímu útočníkovi, který však z osmi metrů zamířil těsně vedle. Po těchto šancích domácích jsme znervózněli a domácí nám zle zatápěli, ale brankou neskončil závar domácích před naší brankou ani střelecký pokus Tapšíka po centru z levé strany. V 88.minutě se dostal míč k R.Křepelovi, kterému sice střela z 22 metrů nesedla, ale domácí brankář padáček našeho hráče mířící pod břevno pouze vyrazil před sebe a dobíhající V.Šabata doklepl míč do branky domácích. Mužstvo zaslouží velkou pochvalu, že po smolné první půli dokázálo na venkovním hřišti otočit průběh zápasu a připsat si důležité vítězství. Tímto vítězstvím jsme si s předstihem zajistili 8.místo tabulky, čímž překonáme naše umístění z loňské sezóny. Příští týden nás čeká netradičně v sobotu v 17  hodin poslední domácí zápas sezóny s týmem Horních Kounic B.